V kategoriích níže naleznete články naší redakce.
Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.
Najděte si lepší práci!.
Přečtěte si nejnovější článek.
Přečtěte si články bloggerů.
Příjemnou zábavu!
I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...
V kategoriích níže naleznete články naší redakce.
Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.
Najděte si lepší práci!.
Přečtěte si nejnovější článek.
Přečtěte si články bloggerů.
Příjemnou zábavu!
Pacienti Středomoravské nemocniční, kteří jsou závislí na dlouhodobé umělé plicní ventilaci, mohou být nyní léčeni i v domácím prostředí. Umožňuje to projekt domácí umělé plicní ventilace (DUPV), který je určen dospělým pacientům Nemocnice Přerov a dětským pacientům Nemocnice Prostějov. Středomoravská nemocniční, pod kterou spadají prostějovská, přerovská a šternberská nemocnice, se stala jedním z regionálních center pro domácí umělou plicní ventilaci v rámci pilotního projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny.
„Projekt zcela mění organizaci péče o pacienty, kteří většinou v důsledku onemocnění dýchacích cest či nervosvalových nemocí nejsou schopni dýchat bez pomoci přístroje pro umělou plicní ventilaci. Díky zajištěné péči mohou být v domácím prostředí a starají se o ně jejich nejbližší,“ říká vedoucí lékař následné intenzivní péče pro děti v prostějovské nemocnici MUDr. Josef Tenora. Podle něj je v Holandsku, které je počtem obyvatel srovnatelné s Českou republikou, na domácí umělé plicní ventilaci 650 pacientů, zatímco u nás zhruba 150.
Podle primáře anesteziologicko-resuscitačního oddělení přerovské nemocnice MUDr. Zdeňka Plhala pacienti dostanou menší speciální přístroj, který částečně nebo úplně nahrazuje spontánní dýchání, navíc v domácím prostředí. „Projekt DUPV je určen pacientům, u kterých došlo ke stabilizaci stavu a kteří potřebují jen pomoc dýchacího přístroje. My samozřejmě musíme připravit pacienta a rodinu na přechod do domácího prostředí, od zaškolení, výběru vhodných pomůcek, až po poradenství v sociální oblasti, které se týká sociálních dávek a příspěvků na péči,“ uvádí primář.
Pacient i jeho rodina musí být zaškoleni v alarmových systémech dýchacího přístroje, ovládání odsávačky, musí umět měřit a sledovat životní funkce a naučit se alespoň základní dechovou rehabilitaci. Pokud se objeví komplikace, je důležité zachovat chladnou hlavu a problém řešit. Ve stresové situaci to však může být obtížné. Spolehlivý telefon, čísla na záchrannou službu a servisní techniky je tak nutné mít stále po ruce.
„V domácím prostředí dochází ke zlepšení psychického stavu pacienta, snížení rizika infekce, alespoň k částečnému návratu ke způsobu života, jakým žil před úrazem nebo závažným onemocněním. Vyloučený není ani návrat k původní profesi. Mnoho pacientů DUPV mohou cestovat osobními vozy, vlaky i letadly, nepotřebují ke svému transportu sanitní vůz s asistencí zdravotníků,“ dodal primář Plhal.
Zdroj: www.agel.cz
Zpracoval: ret
Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.
vzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz
Aktuální rozhovor:
Rádi sdílíme z webu mujrozhlas.cz desáté pokračování unikátní série Příběhy sportovců, které je věnováno handicapovanému cyklistovi Ivo Koblasovi. Rodák z Brna je medailista z velkých paralympijských šampionátů. Těžká epilepsie v dětství, náročná operace mozku, nic z toho ho nezastavilo v cestě za ...
více »
Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY |
Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN |
Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE |
Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...
Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt
Copyright 2024 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.