V kategoriích níže naleznete články naší redakce.
Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.
Najděte si lepší práci!.
Přečtěte si nejnovější článek.
Přečtěte si články bloggerů.
Příjemnou zábavu!
I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...
V kategoriích níže naleznete články naší redakce.
Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.
Najděte si lepší práci!.
Přečtěte si nejnovější článek.
Přečtěte si články bloggerů.
Příjemnou zábavu!
S rehabilitací pacientů po operacích nohou pomůžou chytré vložky do bot. Ty budou sledovat míru zátěže přenášenou na operovanou nohu a podle toho nastaví rehabilitační proces. To bude navíc možné i na dálku z domova.
Tento telemedicínský systém teď dokončuje česká firma OR-CZ ve spolupráci s Národním dohledovým centrem a Lékařskou fakultou Ostravské univerzity.
„Systém zahrnuje senzorickou vložku do boty vybavenou 16 tlakovými senzory, které snímají míru zátěže na operovanou končetinu, a unikátní software. Data nasbíraná z ortopedické vložky jsou s využitím technologie bluetooth přenášena do pacientova mobilního telefonu, odkud jsou prostřednictvím mobilní aplikace zabezpečeně odesílána na serverovou část řešení,“ říká technický ředitel OR-CZ Jan Kelča.
Naměřená data analyzují algoritmy
Její součástí jsou výpočetní algoritmy, které naměřená data dále analyzují. Prostřednictvím webového portálu jsou získané informace přehledně interpretovány ošetřujícímu personálu a dispečinku Národního dohledového centra.
Při chůzi s berlemi pacient postupně zatěžuje operovanou končetinu váhou vlastního těla. Rozsah zátěže je určován a modifikován podle klinického a rentgenového nálezu a rychlosti hojení zlomeniny.
„Vložky v reálném čase komunikují se softwarovým portálovým řešením, kam předávají získané informace, díky nimž je tak ošetřující lékař či fyzioterapeut schopen dle potřeby na dálku upravovat terapii, aniž by pacient musel pravidelně docházet do nemocnice,“ doplňuje Jan Kelča.
Celé řešení je dimenzováno tak, aby bylo snadno rozšířitelné o další telemetrická zařízení, jako jsou senzory tepové frekvence, oxymetry či glukometry, která budou účinnost domácí terapie dále zvyšovat.
Zdroj:
Jana Hedencová
Datum: 21. 7. 2022 | Zobrazeno (67x) | Autor: Redakce
Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.
vzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz
Aktuální rozhovor:
Rádi sdílíme z webu mujrozhlas.cz desáté pokračování unikátní série Příběhy sportovců, které je věnováno handicapovanému cyklistovi Ivo Koblasovi. Rodák z Brna je medailista z velkých paralympijských šampionátů. Těžká epilepsie v dětství, náročná operace mozku, nic z toho ho nezastavilo v cestě za ...
více »
Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY |
Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN |
Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE |
Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...
Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt
Copyright 2024 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.