V kategoriích níže naleznete články naší redakce.
Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.
Najděte si lepší práci!.
Přečtěte si nejnovější článek.
Přečtěte si články bloggerů.
Příjemnou zábavu!
I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...
V kategoriích níže naleznete články naší redakce.
Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.
Najděte si lepší práci!.
Přečtěte si nejnovější článek.
Přečtěte si články bloggerů.
Příjemnou zábavu!
Asi je zbytečné dlouze představovat jednoho z nejznámějších vozíčkářů v ČR a pravděpodobně i na světě. Pro ty, kteří by přeci jen nevěděli, máme malou nápovědu - video.
Jak jste již vytušili, Lukáš Šembera byl před svým úrazem úspěšným a talentovaným motocyklovým závodníkem, který se jako jeden z mála Čechů v historii probojoval až do nejvyšší soutěže silničních motocyklů - MOTO GP.
V této elitní soutěži srovnatelné jen s automobilovými závody F1 jsou mladí kluci obklopeni nejrychlejšími motocykly, nejmodernějšími technologiemi, bohatými sponzory, světovými médii, TOP modelkami a managery hledajícími nové talenty pro svůj tým.
Ani Lukáš nedostal šanci závodit mezi jezdci formátu Rossi, Stoner, Lorenzo zadarmo. Jeho cesta mezi světovou elitu začala již ve 4. letech, kdy se poprvé posadil na motokrosovou motorku. V osmi letech začal závodit a již v deseti letech se stal rozdílem dvou tříd mistrem ČR silničních motocyklů do 50 ccm. Ve dvanácti byl mistrem Slovenska a jako třináctiletý se stal mistrem ČR ve třídě do 125 ccm. Následoval postup do RED BULL ROOKIES CAPu, laicky řečeno „juniorky“ MS. To ho díky jeho talentu zanedlouho vyneslo mezi světovou elitu MOTO GP. Zde závodil v kategorii do 125 ccm.
Mnozí pamatují dobu, kdy Lukáš závodil a i ti nezasvěcení si jistě vybaví, když média zaplavila informace o jeho nešťastné nehodě na parkovišti brněnského Olympie, kde se tehdy šestnáctiletý Lukáš vážně zranil při exhibičním závodě pitbiků. Diagnóza, zlomenina obratle a invalidní vozík.
Málokdo z nás si však dovede představit propad z nejsledovanější motocyklové show na světě, až na úplné dno psychické odolnosti. Takový životní zvrat rozloží psychiku lidem, kteří ke svému handicapu přijdou postupně, například kvůli onemocnění a „padají z daleko menší výšky“. Bohužel ani Lukáš tuto nejtěžší zkoušku v jeho životě neuchopil za správný konec a vzhledem k dalším okolnostem se rozhodl vše ukončit, sáhnul si na život. Nebyl však zdaleka první, kdo neustál tento životní zvrat.
Určitě na tom něco bude. Je zřejmě zbytečné rozebírat jednotlivé rehabilitace a podobné věci, tím si každý vozíčkář musel projít. Co jsem měl možnost Lukáše poznat, tak vyzkoušel několik sportů, ale konkrétně u něj platí rčení – „kdo si jedenkrát čichne k benzínu….“. Lukáš se poměrně rychle oklepal a už opět sedí na motorce, nejezdí však pouze na výlety na čtyřkolce jako většina vozíčkářů, ale osedlal motokrosovou čtyřistapadesátku, u Libora Podmola zkouší FMX (free style motokros), jako každý FMX začátečník do molitanu a ta čtyřkolka dostává také co proto. Lukáš má pár dalších koníčků od tetování až po RAP, založil také svůj adrenalinový Proof team, má krásnou mladou přítelkyni, sportuje, studuje, prostě nezahálí.
Jednou z mých oblíbených otázek je, co tě po úrazu vrátilo zpátky do života? U někoho to byl proslov lékaře, u jiného kamarádi či rodina. U Lukáše, jak jinak než adrenalin. Vyzkoušel různé kolektivní sporty, ale jak říká, nebylo to ono. Aaron "Wheelz" Fortheringham – kluk od narození na invalidním vozíku, to byl ten správný vzor pro Lukáše.
Jak by vypadal Lukášův život, pokud by byl zdravý? Já myslím, že je zbytečné se ptát. Určitě by dle jeho slov pokračoval v úspěšně započaté kariéře motocyklového závodníka. Druhou věcí, kterou chtěl Lukáš vyzkoušet, byl vždy nějaký kontaktní bojový sport.
Lukáš je názorný příklad toho, že handicapovaným člověkem se může stát kdokoliv a kdykoliv nehledě na momentální životní situaci. Na jeho příběhu je také vidět, jak vám jediná vteřina dokáže otočit život, bez ohledu nato, jestli člověk dělá životu nebezpečný koníček či se jen baví nebo se pouze nachází na špatném místě ve špatný čas. Je zde také patrné, že zmíněnou osudovou vteřinou zdaleka život nekončí a je to jen nepatrný časový úsek na dlouhé životní cestě.
Lukášovo motivační video - ZDE
Autor: ret
Datum: 7. 1. 2013 | Zobrazeno (2177x) | Autor: Redakce
Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.
vzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz
Aktuální rozhovor:
Rádi sdílíme z webu mujrozhlas.cz desáté pokračování unikátní série Příběhy sportovců, které je věnováno handicapovanému cyklistovi Ivo Koblasovi. Rodák z Brna je medailista z velkých paralympijských šampionátů. Těžká epilepsie v dětství, náročná operace mozku, nic z toho ho nezastavilo v cestě za ...
více »
Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY |
Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN |
Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE |
Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...
Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt
Copyright 2024 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.