V kategoriích níže naleznete články naší redakce.
Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.
Najděte si lepší práci!.
Přečtěte si nejnovější článek.
Přečtěte si články bloggerů.
Příjemnou zábavu!
I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...
V kategoriích níže naleznete články naší redakce.
Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.
Najděte si lepší práci!.
Přečtěte si nejnovější článek.
Přečtěte si články bloggerů.
Příjemnou zábavu!
Stanovisko Neslyšících s nadějí: „Co chybí v programu Udržitelných rozvojových cílů 2030 v oblasti zdravotně postižených“
Realizace Udržitelných rozvojových cílů (SDGs) jako součást „globální problematiky, kterou je třeba řešit komplexně a na základě soudržnosti všech jednotlivců, kteří mají problémy“, je na počátku a je těžko vysvětlit, jakým způsobem bude realizována agenda spojená se zdravotně postiženými. Cíle a podcíle SDGs jsou interpretovány v souladu s ustanoveními a duchem Úmluvy OSN o právech osob se zdravotním postižením.
Mezinárodní aliance zdravotně postižených (dále jen IDA) zveřejnila nový dokument Agenda 2030, ve kterém chybí specifické potřeby dle Úmluvy o právech pro osoby se zdravotním postižením (dále jen UNCRPD), jak realizovat začleňování osob se zdravotním postižením. Nový program obsahuje velké množství cílů a podcílů, které jsou spojovány s UNCRPD, ovšem chybí praktický důraz, který by představoval jak a proč by se osoby se zdravotním postižením měly zapojit co programu Udržitelných rozvojových cílů na národní úrovni. Kdyby nebylo programu Udržitelných rozvojových cílů a Úmluvy, problematika osob se zdravotním postižením by nebyla v popředí globální agendy.
Můj pohled na tento program je, že oproti Rozvojovým cílům tisíciletí přišel na řadu zdravý rozum, který byl v minulosti bohužel omezen z finančních důvodů. Ovšem není mi jasný program Agendy 2030, který výslovně zahrnuje různé oblasti jako je vzdělávání, zaměstnanost, přístup do měst, snižování nerovností a členění dat, dále vyzývání k posílení zranitelných a marginalizovaných lidí, včetně osob se zdravotním postižením. Dle demografických dat je počet zranitelných a marginalizovaných osob 1 ku 1000, a zhruba 80 procent osob se zdravotním postižením žije v chudobě. Moje naděje je postavit osoby se zdravotním postižením do středu vymezení chudoby celosvětově, což by se díky vlivu principů Agendy 2030 a rčení „Nikoho nechat za sebou“ mohlo při dobré vůli podařit. Uvidíme, jak bude v příštích letech dosahováno pokroku pro osoby se zdravotním postižením. Každému státu nyní roste HDP dle měřítek Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), ale ve skutečnosti jsou země stále chudé, například Moldavsko a Gruzie, které jsem měl možnost poznat na vlastní kůži.
Autor: Roman Lupoměský
Datum: 12. 4. 2016 | Zobrazeno (70x) | Autor: Redakce
Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.
vzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz
Aktuální rozhovor:
Rádi sdílíme z webu mujrozhlas.cz desáté pokračování unikátní série Příběhy sportovců, které je věnováno handicapovanému cyklistovi Ivo Koblasovi. Rodák z Brna je medailista z velkých paralympijských šampionátů. Těžká epilepsie v dětství, náročná operace mozku, nic z toho ho nezastavilo v cestě za ...
více »Nedávno jsem vyzkoušel rybaření na sportovním rybníku v Příčovech u Sedlčan - Sportovní rybník Bobrník...
Vstupte »
Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY |
Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN |
Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE |
Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...
Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt
Copyright 2024 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.