V kategoriích níže naleznete články naší redakce.
Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.
Najděte si lepší práci!.
Přečtěte si nejnovější článek.
Přečtěte si články bloggerů.
Příjemnou zábavu!
I s handicapem lze žít plnohodnotný život a docílit velkých věcí...
V kategoriích níže naleznete články naší redakce.
Buďte i Vy aktivní a založte si svůj blog.
Najděte si lepší práci!.
Přečtěte si nejnovější článek.
Přečtěte si články bloggerů.
Příjemnou zábavu!
Téměř dva a půl roku trvala výstavba a dokončení nového interního pavilonu v areálu Nemocnice AGEL Šternberk. Nová pětipatrová budova nabídne pacientům větší komfort i moderní zázemí. Nový pavilon nabídne zázemí „hotelového“ typu. Pokoje v novém pavilonu jsou prostorné, dvoulůžkové, každý s vlastním sociálním zázemím a plně klimatizované. Výrazně se tímto mimo jiné zjednoduší péče i o handicapované hypomobilní pacienty.
Výstavba nového interního pavilonu šternberské nemocnice byla zahájena počátkem roku 2020. Samotná stavba je již dokončena a nyní probíhají finální úpravy a vybavování vnitřních prostor. Oficiální předání budovy je plánované na přelom května a června tohoto roku. Pokud nenastanou nepředpokládané provozní či pandemické komplikace, bude plný provoz zahájen už v první polovině června.
„Nový interní pavilon byl zbudován na místě bývalé budovy ředitelství. Místo bylo logicky z praktického hlediska vybráno v těsné blízkosti hlavní budovy, kde se nachází ostatní základní obory nemocnice jako je chirurgie, ARO, RTG nebo CT. Díky této poloze došlo k propojení budov koridorem, který umožní přesun pacientů „suchou“ nohou k potřebným vyšetřením,“vysvětlujeMUDr. Lukáš Prucek, primář interního oddělení Nemocnice AGEL Šternberk. Vedení nemocnice stále jedná o využití starého interního pavilonu. Je možné, že do jedné z ambulancí bude přestěhována plicní ambulance, která se nyní nachází mimo areál.
„Nový interní pavilon sestává z podzemního podlaží, kde se nachází technické zázemí budovy nebo šatny zaměstnanců a nad ním následují další čtyři podlaží. Do prvního podlaží je začleněn ambulantní trakt se všemi odbornými ambulancemi. Do plánované realizace urgentního příjmu naší nemocnice bude v těchto prostorách přechodně i akutní příjmová interní ambulance. Druhé a třetí podlaží je vyčleněno pro standartní lůžkovou část, kdy se na každém patře nachází třináct dvoulůžkových pokojů. V posledním čtvrtém patře je umístěna jednotka intenzivní péče o deseti lůžkách,“popisujeMUDr. Lukáš Prucek.
Výše celkové investice se vyšplhá k částce 250 milionu korun. Stavba je financována z více zdrojů, jedním z nich je i Olomoucký kraj. Budova má charakter pasivní nízkoenergetické stavby, tedy bude energeticky téměř soběstačná. Interní oddělení se doposud nacházelo v historické budově, která je minimálně 120 let stará. Logicky tak už nesplňuje provozně prostorové a hygienické požadavky na péči o pacienty 21. století. To bylo zejména patrné v průběhu pandemie, kdy zachovat potřebná protiepidemická opatření, bylo pro zdravotníky provozně a organizačně značně problematické.
„Zásadní požadovanou změnou z naší strany jsou dispoziční změny na JIP a v ambulantním traktu. Na JIP je lůžkový fond zmíněných deset lůžek koncipován ve formě boxového systému, který zajistí nejen soukromí u pacientů v těžkém stavu, ale umožní izolovat pacienty potenciálně infekční nebo infekční,“ zmiňuje primář interního oddělení.
Celkový pocit z pobytu ve zdravotnickém zařízení pacienti hodnotí dle prostředí, v jakém čas tráví nebo jaká je strava. Nový pavilon v tomto směru nabídne zázemí „hotelového“ typu. Pokoje v novém pavilonu jsou prostorné dvoulůžkové, každý s vlastním sociálním zázemím a plně klimatizované. „Výrazně se tímto mimo jiné zjednoduší péče i o handicapované hypomobilní pacienty a pacienty s výraznou nadvahou. Na ambulanci, kde jsou společné čekací prostory pro pacienty jednotlivých odborných ambulancí, bude vstupní recepce, která pacienta uvede k vlastnímu plánovanému vyšetření,“popisujeMUDr. Lukáš Prucek.
Téměř veškeré vybavení nového pavilonu a ambulancí bude obnoveno, což pacienti určitě zaregistrují. „Z větších investic je to zejména echokardiografický přístroj, který umožní citlivěji a přesněji detekovat morfologické a funkční anomálie srdce a cév. Na intenzivní péči je to pak u každého lůžka multifunkční monitorovací systém, který bude kontinuálně snímat a vyhodnocovat celou řadu vitálních hemodynamicky důležitých parametrů u pacienta, což umožní adekvátně korigovat námi vedenou akutní péči,“uzavírá primář interního oddělení šternberské nemocnice.
Zdroj: Agel.cz
Datum: 10. 3. 2022 | Zobrazeno (71x) | Autor: Redakce
Pokud chcete děti z dětského domova podpořit finančně, podívejte se zde.
vzpěrač - mistr světa ve vzpírání tělesně postižených, handbikerový závodník
www.tomasmosnicka.cz
mosnicka@zijushandicapem.cz
Aktuální rozhovor:
Rádi sdílíme z webu mujrozhlas.cz desáté pokračování unikátní série Příběhy sportovců, které je věnováno handicapovanému cyklistovi Ivo Koblasovi. Rodák z Brna je medailista z velkých paralympijských šampionátů. Těžká epilepsie v dětství, náročná operace mozku, nic z toho ho nezastavilo v cestě za ...
více »
Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN FACILITY |
Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN |
Bezpečnostní agentura D.I.SEVEN SERVICE |
Překlepy: Lidé náš web hledají také těmito výrazy: hendikep, hendicap, handikep, ...
Podmínky pro užívání blogu | Mapa stránek | Kontakt
Copyright 2024 | Internetový marketing : Optimalizace pro vyhledávače : Created by VIDIA-DESIGN s.r.o.